Jak wyczyścić komorę spalania.

Komorę spalania czyścimy preparatem Sotin 300 (w przypadku komór ze stali szlachetnej) lub Sotin 240 (używamy go do stopu aluminiowo-krzemowego)

Odpowiedni preparat rozprowadzamy po powierzchni przy pomocy naczynia ciśnieniowego Sotin J2.
300-srodek-do-czyszczenia-komor-spalaniaSotin 300 – zostawiamy na 5 minut do zadziałania i powtarzamy czynność nanoszenia jeszcze dwukrotnie, w odstępach pięciominutowych.

 

 

 
240-specjalny-srodek-do-czyszczenia-kotlow-i-termSotin 240 – zostawiamy na czas od 5 do 15 minut, w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Jeżeli mamy do czynienie z wyjątkowo grubą warstwą złogów, to możemy czynność powtórzyć.

 

 

zestaw-do-czyszczenia-komór-spalania-wtf-1Po upływie wymaganego czasu w otworze komory spalania (po demontażu pokrywy) montujemy zestaw  WTF1 podłączony do źródła wody pod wysokim ciśnieniem. (Polecamy urządzenie firmy Kärcher o wydajności 300 l/h do 550l/h.)

zestaw zawiera:

– Pistolet ciśnieniowy z lancą 50 cm, prowadnicą i specjalną dyszą wirnikową.
– Wąż ciśnieniowy 2 m po obu końcach zakończony gwintem wewnętrznym 22 x 1,5 mm
– Wąż odpływowy 2 m ze złączką do przedłużenia
– Sotin J 2 Naczynie ciśnieniowe, 1,5 l z lancą kątową  40 cm i elastycznym wężem do rozprowadzania środków czyszczących
– Szczotkę nylonową  100 mm do montażu na wiertarce i czyszczenia mechanicznego

Silny strumień wody wypłukuje i usuwa pozostałości zanieczyszczeń.

Pracę zestawu demonstrujemy na filmie.

Stosując preparaty Sotin 240 lub Sotin 300 razem z zestawem WTF1 uzyskujemy optymalną skuteczność. Możemy usunąć najtwardsze złogi, zapieczone siarczany i inne zanieczyszczenia osiadające na powierzchni komory spalania.
Jeżeli oczyścimy komorę spalania, przywrócimy pierwotną wydajność urządzenia.

3 myśli nt. „Jak wyczyścić komorę spalania.

  1. zastanawiam sie jak mam sie dowiedziec czy mi ten kamien bedzie narastal, czy nie, skoro kotly kondensacyjne maja zamknieta komore. Czy tylko podczas wizyt serwisanta na przeglad kotla. Jak czesto cos takiego trzeba zlecic?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *