SOTIN 222 gotowy preparat do usuwania sadzy

222-srodek-do-usuwania-sadzy-1Sotin 222 jest gotowym do użycia preparatem, który w łatwy i szybki sposób usuwa sadzę z paleniska oraz spowalnia osadzanie się nowej.

Nadaje się do czyszczenia palenisk w kotłach olejowych, gazowych, koksowych, węglowych oraz opalanych węglem.

Czyszczenie środkiem Sotin 222 odbywa się szybko, czysto i bezproblemowo. Pamiętać musimy, że paleniska pozbawione płatów sadzy pracują wydajniej i dzięki temu uzyskujemy optymalne warunki pracy całego systemu c.o.

Sotin 222 jest środkiem gotowym do użycia i nie musi być rozcieńczany. Szczególnie skuteczny wobec osadów płytowych i grubych warstw złogów palnych. Sotin 222 zapewnia spalenie ich części palnych i rozpuszcza ich składniki niepalne, które mogą być łatwo usunięte.

Zużycie: stosownie do grubości warstwy osadów ok. 1/3 l 1m2 powierzchni.
Odpowiada to 1l Sotin 222 na kocioł o mocy 35.000 kcal/h.

Jak stosować Sotin 222?
Wyłączyć kocioł względnie pozwolić na zupełne wypalenie się paliwa stałego. Oczyszczane powierzchnie spryskać obficie preparatem Sotin 222, tak, aby złogi solidnie nim nasiąkły, np. przy pomocy spryskiwacza Sotin J2 lub J5 i pozostawić na 5 – 10 minut do zadziałania. Następnie uruchomić kocioł olejowy lub gazowy, ewentualnie rozpalić solidnie kocioł na paliwo stałe. Po 2 – 6 godzinach (stosownie do uciążliwości złogów) sadza wypala się samoczynnie. Części niepalne mogą być łatwo usunięte.

Jedna myśl nt. „SOTIN 222 gotowy preparat do usuwania sadzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *